פציעה שהיא תוצאה של נפילה או החלקה של אדם ברשות הרבים (לאמור קניון, חנויות, מרכזים מסחריים, גנים, רחובות עירוניים, אתרים ציבוריים, פארקים למיניהם וסוגיהם ואפילו שטחים משותפים של בנייני מגורים), עשויה במקרים רבים להקים זכות של הנפגע לפיצוי כספי משמעותי.

אנשים לא נוטים ליפול או למעוד "סתם כך", לרוב יש איזה שהוא גורם שהביא במידה כזו או אחרת לקרות האירוע הנזיקי. כאשר זה המצב, יתכן והנפגע זכאי לפיצוי בגין נזקי גוף שנגרמו לו.

בתקופה של למעלה מ-10 שנים, משרדנו טיפול בשורה ארוכה של מקרים, בהם נפגעו אנשים במקומות שונים ובסיטואציות שונות, למשל באחד המקרים, לקוחת המשרד גברת בת 65 שהחליקה במבואה לבניין מגורים בקריות, כתוצאה מהצטברות מים על ריצוף שאינו בטיחותי ולא תקני, פוצתה בסך של 40,000 ₪ בגין הנזקים שנגרמו לה.

במקרה אחר משרדנו ייצג גברת שנפלה בחניון עת נתקלה במפגע ברצפת החניון ונחבלה בגופה. גם כאן משרדנו פעל בנחישות ולאחר משא ומתן עיקש נסגר התיק בפיצוי הלקוחה בסך של 50,000 ₪.

יש מקרים מורכבים יותר, שנזקי הגוף חמורים ומצריכים תקופת אשפוז ממושכת בבתי חולים, ניתוחים מסובכים ואף זמן שיקום ארוך וכמובן שהיקף הפיצוי הינו גבוה יותר אשר תואם את חומרת הפגיעה והיקפיו.

כאשר מדובר למשל בפגיעה שהתרחשה בשטחי הרכוש המשותף של בניין מגורים (כמו במקרה הראשון) חוק המקרקעין תשכ"ט 1969 וחוק הבתים המשותפים (נוסח משולב) תשכ"א  1961 מסדירים את האחריות וניהול בית עם מספר דירות ויוצא אם כן שעובר אורח, דייר בבניין או אפילו עובד  נפגע  בשטחו של הבניין הוא חוסה תחת אחריותו של ועד הבית. ככל שישנה רשלנות בגינה התרחש האירוע הנזיקי, האחריות לפיצוי הנפגע או הנפגעת ירבצו לפתחו של ועד הבית או חברת הביטוח אשר מבטחת את הבניין.

כל מקרה הינו לגופו ומשרדנו בודק את האחריות בהתאם לנסיבות המקרה, משרדנו מייצג לקוחות באופן מקצועי, מהיר ומיומן תוך ניהול משא ומתן למיקסום של היקף סכומי הפיצויים המשולמים לנפגעים-לקוחות המשרד, אם אתם או קרוביכם נפגעתם במסגרת אירוע שהתרחש ברשות הרבים, הנכם מוזמנים לפנות למשרדנו לשם בירור זכותכם לקבלת פיצוי כספי.