פרויקט המטרונית הינו פרויקט מהפכני וחדשני שאמור וצפוי לשנות באופן משמעותי ביותר את התחבורה באזור הקריות (בעיקר) ובחיפה. הקמת התשתיות ועבודות הפיתוח לצורך הפעלת המטרונית על פי דגם אירופאי באזור הקריות עלתה מאות מיליוני ש"ח והכול במטרה לייעל ולהנגיש את התחבורה הציבורית לתושבי הקריות והסביבה.

לצד היתרונות הרבים אשר טמונים בהפעלת קווי תחבורמטרונית תאונה דרכיםה ציבורית מתקדמים קיימים לעיתים, כמו בכל שימוש באמצעי תחבורה, השלכות שליליות כמו תאונות, פגיעות, פציעות למיניהן.

דוגמא שהינה נפוצה לצערנו (אולי בגלל שתושבים לא מעטים טרם הסתגלו לשינוי במתווה הדרכים – והם פשוט הולכים ברגל בנתבי הנסיעה ובמקומות אסורים), הולך רגל שחצה את מסלול המטרונית שלא במעבר המיועד לכך, נפגע על ידי המטרונית, נפגע באורח קשה, נזקק לטיפול רפואי ממושך ולהליכי שיקום. על אף שהולך הרגל לכאורה שגה בכך שחצה במקום שאינו מיועד לכך, עדיין היה זכאי לקבלת פיצוי כספי בגין פגיעתו, הוצאותיו הרפואיות, הוצאות עזרה, הפסדי השתכרות, כאב וסבל וכיוצ"ב.

דוגמא נוספת, יתכן חמורה פחות מהקודמת, היא לגב׳ מבוגרת שנפלה במטרונית כשקמה ממקום מושבה בכדי לרדת בתחנה הסמוכה. אמנם לגב׳ לא נגרמו שברים באיזה מעצמות הגוף, אולם עדיין זכתה היא בפיצוי כספי ההולם את פגיעתה והוצאותיה השונות שנבעו מהפגיעה.

במקרה אחר נהג ברכב, חצה את מסלול המטרונית ואירעה פגיעה בין הרכבים. גם אירוע זה הוא אירוע שבעטיו זכאים הנפגעים לפיצוי כספי הולם – בין אם זה נהג הרכב הפרטי שספג חבטה עזה ובין אם אלו מי מנוסעי המטרונית שנפגעו כתוצאה מהפגיעה של כלי הרכב (ללא כל קשר לאשם בקרות האירוע).

משרד עורכי דין טל בייצר מייצג נפגעי תאונות שהתרחשו במסגרת השימוש במטרונית וכתוצאה ממנו, בין אם במישרין ובין אם בעקיפין. נשמח להעניק ייעוץ משפטי ממוקד לכל הפונים בנושא זה.